Nieuw Goes heeft deze motie ingediend omdat de schuldquote van de gemeente Goes bij ongewijzigd beleid zal groeien richting de kritieke zone van > 130%. We hebben het College opgeroepen om een financieel voorstel uit te werken om de schuldquote te verlagen naar 100%. Geen enkele andere partij steunde ons voorstel.
De raad van de gemeente Goes, in vergadering bijeen op 8 november 2018.
Constaterende dat:
De gemeente Goes een aanzienlijke schuldquote heeft van 110% in 2019, die in 2021 zal groeien naar 117%.
Deze schuldquote reeds in de gevarenzone ligt, en bij ongewijzigd beleid zal bewegen in de richting van de kritieke zone van > 130%.
De VNG gemeenten waarschuwt om de schuldquote niet verder te laten stijgen indien deze boven de 100% ligt, en het gemeentebestuur oproept om hier werk van te maken.
Overwegende dat:
Een hoge schuldquote onwenselijk is voor onze financiële positie.
Grote schulden een grote rentelast met zich meebrengen, wat potentieel andere uitgaven verdringt.
Verzoekt het College:
Om met een financieel voorstel te komen om de schuldquote te verlagen naar 100%, zoals de VNG adviseert.
En gaat over tot de orde van de dag.
Namens de fractie van Nieuw Goes,
Vincent Mareels
Comments